Міський конкурс-проєкт «На чатах свободи»
серед учнів та студентів закладів освіти
Конкурс проводиться з метою підтримки дітей та молоді під час війни, формування в учасників освітнього процесу ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості на прикладах героїчної боротьби Українського народу за самовизначення і творення власної держави; заохочення до патріотичної творчості; збереження пам’яті про події війни.
Завдання:
- залучити дітей та молодь до участі в заходах національно-патріотичного спрямування; сприяти розвитку аналітичного мислення, соціальної та громадянської компетентностей учасників освітнього процесу;
- забезпечити можливості для особистісного розвитку та самореалізації в складних умовах війни в Україні психологічно вразливої категорії суспільства – дітей, підлітків та молоді – через залучення їх до літературної творчості, пошуково-краєзнавчої та науково-дослідницької роботи, реалізації соціальних та творчих проєктів;
- створити умови для набуття учнівською та студентською молоддю практичних навичок текстотворення, пошуково-краєзнавчої, науково-дослідницької роботи;
- спрямувати діяльність пошукових груп, загонів на дослідження історії закладу освіти під час війни, біографій земляків, славетних випускників – воїнів ЗСУ і ТРО, які боронять нашу країну від російського агресора; громадян, які підтримують життєдіяльність і оборону громад; волонтерів, які роблять значний внесок у зміцнення обороноздатності нашої держави; українок та українців, які щоденно присвячують своє життя боротьбі за свободу і незалежність України; сприяти створенню у закладах освіти музеїв, кімнат-музеїв, експозицій, медіатек тощо;
- популяризувати героїчний образ Захисників та Захисниць України, історико – краєзнавчі надбання про події російсько-української війни серед учасників освітнього процесу.
Організатори Конкурсу:
Організаційно - методичне забезпечення проведення конкурсу здійснюють управління освіти і науки Тернопільської міської ради, Тернопільський комунальний методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу.
Учасники та строки проведення Конкурсу
У конкурсі беруть участь здобувачі/здобувачки освіти, пошукові групи, експедиційні загони, колективи закладів освіти: професійно-технічної, позашкільної та загальної середньої віком від 11 до 18 років у номінаціях:
«Літературний твір»: учасники подають на конкурс літературні роботи (поезії, короткі прозові твори будь-якого жанру: есе, нариси, оповідання, інтерв’ю реальні чи уявні, казки, фентезі, щоденники тощо), присвячені темі війни та життєвим подіям під час війни. На Конкурс приймаються оригінальні авторські твори українською мовою. Обсяг –до 5 сторінок.
«Краєзнавче дослідження»: учасники подають на конкурс друковані роботи обсягом не більше 20 (разом з ілюстративними додатками) сторінок комп’ютерного тексту (формат А-4, розмір шрифту – 14, міжрядковий інтервал – 1,5); до роботи додається список використаних джерел (якщо такі були). Проведення краєзнавчої роботи може включати різноманітні форми і методи, зокрема здійснення краєзнавчих експедицій, збір інформації про героїчні постаті військових і цивільних (волонтерів, рятувальників, медиків, журналістів, комунальників, освітян та ін.) у російсько-українській війні, людей, які підтримували і підтримують життєдіяльність і оборону громад; зустрічі з ветеранами війни, захисниками країни, членами їх сімей, тощо; інтерв’ю, листування, проведення конференцій, дебатів тощо; збір матеріалів, документів, реліквій, пов’язаних з темою війни, створення путівників, музейних експозицій тощо.
До текстових робіт в обох номінаціях можна додавати аудіовізуальний контент.
Тематика конкурсу: події війни, героїчний шлях українського народу, подвиги захисників і захисниць України, здобутки волонтерського руху, освітянських спільнот, солідарність і підтримка у протидії російській агресії; шкільне та студентське життя під час війни.
У правій верхній частині титульного аркуша робиться помітка:
На конкурс «На чатах свободи»
Зразок іменної заявки
№ П№ /п |
Прізвище, ім’я, по батькові учасника/учасників |
Заклад освіти, клас (групи) |
Назва твору |
Номінація |
|
|
|
|
|
Отримання оргкомітетом заявки вважається згодою учасника на участь у Конкурсі та обробку персональних даних.
Учасники конкурсу надсилають електронний та подають письмовий варіанти робіт до 25 січня 2024 року.
Адреса: каб. 39, буль. Шевченка, 1, ТКМЦ НОІМ.
Імейл: niuniatl@gmail.com
Кількість учасників конкурсу від закладу – необмежена. Заявник може подати будь-яку кількість робіт.
Члени журі оцінюватимуть:
творчий підхід, оригінальність задуму, рівень майстерності, змістовність у розкритті теми, відповідність темі та ідеї конкурсу.
Переможці конкурсу нагороджуються грамотами, дипломами та подяками управління освіти і науки Тернопільської міської ради
Немає коментарів:
Дописати коментар