Міжнародні відносиниОднією з ключових умов сталого розвитку України є зміцнення її міжнародних позицій.
            Головна мета діяльності міжнародного співробітництва шкіл міста Тернополя спрямована на формування позитивного міжнародного іміджу освіти, підтримку та розвиток зарубіжних відносин в освітньо-наукових, соціальних, культурних сферах.
            В узагальненому вигляді перед закладами ставляться такі завдання: співпраця з навчальними закладами, громадськими організаціями, приватними фондами.
            ЗНЗ міста №№  3,4,5,7,8,11,14,16,17,18,19,20,29, ТКГ, ТУГ, ТНВК «Школа –колегіум Патріарха Йосифа Сліпого», ТНВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-економічний ліцей № 9» на сьогоднішній день співпрацюють із закордонними навчальними закладами, товариствами, спільнотами та організаціями. У їх числі гімназії, школи Польщі, коледж Німеччини та ін.
Прикладом плідної співпраці є співробітництво з:
Ø  Гімназією № 10 м.Хожув, Польща (ТУГ);
Ø  Ліцей ім. А.Фріца Морджевсалого у м.Влодава, ІХ загальноосвітній ліцей імені Ходофманової, м.Варшава, Польща, Грейвні Скул м.Лондон, Велика Британія, Американський університет в м.Благоєвград, Болгарія, гімназія  імені Ю.Шпейдельберга,  м.Фехельде, Німеччина (ТСШ № 3);
Ø  Спілка загальноосвітніх шкіл № 1 м.Хожув, Польща, Загальнопольське товариство родинне шкіл Словацького м.Хожув, Польща (ТЗОШ № 4);
Ø  Міжнародна асоціація молодіжних культурних обмінів, (ТСШ № 5);
Ø  Початкова школа в м. Лондоні, Англія (ТСШ № 7);
Ø  Школа подставова № 6  м.Тихи, Польща (ТЗОШ № 8);
Ø  Клуб «Ротарі», м.Бостон, США, (ТНВК ШК );
Ø  Гімназія м.Шмалькальден, Німеччина (ТСШ № 17);
Ø  Гете-Інститут  м.Берлін, Німеччина (ТКГ).Згідно із запрошенням Фонду«Полонія Рутенія» та з метою участі в урочистостях 
присвячених завершенню конкурсу «Тадеуш Костюшко і його досягнення» поїздка 
учнів Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 у м.Варшаву
(Республіка Польща) з 28.09 по 03.10.2017р
Згідно із запрошенням Фундації освітніх дій «KReAdukacja» та з метою участі в проекті «Розтанцьований Свідник»  учні Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24 відвідали м.Люблін (Республіка Польща) з 18.09 по 22.09.2017р.
Згідно із запрошенням Товариства «Porozumienie Pokolen» та з метою участі в проекті «Road to tolerance» по програмі Erasmus+ учні Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов відвідали м.Вісла (Республіка Польща) з 23.09 по 30.09.2017р.
19-21 вересня у м.Гродно, Білорусь побувала команда Гімназії «Гармонія» Галицького коледжу ім. В.Чорновола. Учні взяли участь у транскордонних змаганнях для шкіл «Разом збережемо культурну спадщину».Представники ТНВК ШПЛ № 2, на чолі з директором Іванюк І.В., були запрошені у Польщу в село Ключе, де 05.06.2017 року було укладено договір про реалізацію спільних культурно-освітніх заходів із школою ім. Іоана Павла ІІ, директором якої є Марта Дзюра. Також, польська школа ім. Іоана Павла ІІ була залучена до проекту "ЗЕВС"(завзяті, ерудовані, вольові, справедливі), від ШПЛ № 2 представники польської школи  отримали сертифікат.

ТСШ № 3 започаткувала контакти з гімназією ГУО №4 із м. Брест. Делегація вчителів Дідик О.В. і Васько О.І. відвідали м. Брест із дружнім візитом з 16.02. по 18.02.2017р. В рамках візиту було підписано договір про співпрацю між навчальними закладами.
Команда Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №28 була відібрана і запрошена до участі у Всеукраїнській програмі освіти для демократичного громадянства “Демократична школа". Програму реалізовує норвезька неурядова організація Європейський Центр ім. Вергеланда у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Радою Європи з метою підтримати системні реформи у сфері середньої освіти в Україні. Програма спрямована на поглиблення культури демократії через демократичні зміни у школі. 20-23 лютого 2017 року на території етнографічного комплексу «Українське село» (с. Бузова, Київська обл.) відбувся інтенсивний 4-денний тренінг з демократичного розвитку школи. Далі з кожною шкільною командою працюватимуть тренери Програми, які допоможуть оцінити ситуацію в навчальному закладі, скласти план дій для розвитку демократичної культури в школі, підтримуватимуть реалізацію шкільних проектів та сприятимуть обміну досвідом між школами-учасницями Програми.и. Домовились про програму обміну між учнями.

03 лютого 2017 року між управлінням освіти і науки, ТЗОШ № 24 та об’єднанням шкіл в Громадці (Республіка Польща) підписано договір про співпрацю. З 24.03 по 31.03 відбулась поїздка учнів та педагогів ТЗОШ № 24 в м.Громадка.
Євроклуб гімназії «Гармонія» «Разом до Європи» брав участь в проектах в рамках eTwinning, GoGlobal. Євроклуб ТСШ №29 «Дружба» взяв участь в проекті Європейського союзу E Tweening Plus.
Євроклуб ТЗОШ № 4 «Дружба» взяв участь у міжнародному флешмобі «Global Shevchenkо» (09-10 березня 2017 р.).
Делегація вчителів та учнів ТЗОШ № 19, які стали переможцями відкритого Західноукраїнського інтелектуального турніру «Natus vincere» на кубок ректора ТНЕУ в якості винагороди відвідали «Європейські Дні студентської культури», якіідбулися 6-10 травня 2017року в м. Стальова Воля (Республіка Польща).
Народний театр танцю «Посмішка» ЦТДЮ запланував поїздку на І Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «PEARL FEST» м.Болгарія, яка відбудеться з 19 по 27.06.2017 року.
  

 Участь в Міжнародному проекті «You Make me Better» в м.Закопане, Республіка Польща представників Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов, у складі 17 дітей та 2 педагогічних працівників з 01.07.2016р. по 09.07.2016р.

Участь в Міжнародному  фестивалі «Світ, Мистецтво і Море» в м.Варна Болгарія Народного театру пісні «Співаночка» комунального закладу Тернопільської міської ради «Центр творчості дітей та юнацтва» в складі 8 дітей та 3 педагогічних працівників з 18.06.2016р. по 27.06.2016р
Участь в ХХІ Міжнародному  дитячому танцювальному фестивалі м.Сілістра Болгарія Народного театру танцю «Посмішка» комунального закладу Тернопільської міської ради «Центр творчості дітей та юнацтва» в складі 27 дітей та 3 педагогічних працівників з 16.05.2016р. по 22.05.2016р.
Спільний литовсько-український проект «ЛИТВА-УКРАЇНА: кроки назустріч у спільне європейське майбутнє» Метою конкурсу є відбір найбільш обдарованої та цілеспрямованої української молоді, яка пов’язує своє майбутнє з підприємництвом, біржовою діяльністю і торгівлею, готова у вигляді творчої роботи відобразити власне бачення напрямів стимулювання підприємницької ініціативи в Україні, можливості входження у бізнес-простір молодих фахівців та шляхи налагодження партнерства з європейськими підприємствами з метою організації різноманітних форм співпраці
Переможці конкурсу отримали можливість безкоштовно відвідати Литовську Республіку, м. Таураге протягом 3-5 червня 2016 року з навчально-ознайомчою метою, познайомилися з новою країною, її економікою.З 26.05.2016р. по 29.05.2016р. з метою обміну досвідом відбувся візит педагогічних працівників гімназії імені Ієроніма В’єтора міста Любомеж (Республіка Польща) в ТЗОШ № 16.
 В рамках проведення Освітнього ярмарку, що відбувався в м.Тернополі з 22 по 24 квітня 2016 року та був організований Генеральним Консульством Республіки Польща в Луцьку  організовано зустріч учнів та вчителів ТСШ № 3, ТЗОШ № 4, ТТЛ, Галицького коледжу ім.. В.Чорновола з представниками вищих навчальних закладів Республіки Польща.23-25.09.2015р. участь в святкуванні Дня Європейської Співпраці у м.Влодава (Республіка Польща) делегації ТСШ № 3.
 З 26.12.2015 по 04 січня 2016 року Народна хорова капела «Зоринка» взяла участь в циклі Різдвяних концертів духовної музики в соборах і костелах Польщі.


З 23.08 до 31.08 2015 тривав молодіжний проект “TAKE ACTION” в рамках програми ”ERASMUS +”, яка спрямована на модернізацію, обмін досвідом, здійснення візитів та волонтерство.  15 учнів 9-10 класів та двоє вчителів ТСШ №5, Козоріз Ірина Павлівна та Горяча Василина Василівна, взяли участь у даному проекті, що підтримує транснаціональні освітні відносини, зміцнює співпрацю та допомагає долати перешкоди у спілкуванні.

Тема проекту “ENTREPRENEURSHIPYOUR CHANCE TO SUCCESS” – спрямована на втілення молоддю своїх мрій у життя.

Під час поїздки до Польської республіки, у м. Вісла, де, власне, і відбувався проект, учасники української та польської сторін мали можливість навчатись мобільно, а також обмінюватися досвідом для розвитку стратегічного партнерства.

            Учнівська молодь працювала у творчих майстернях, у малих та великих групах, спілкуючись виключно англійською мовою.

Також, учні мали можливість презентувати культуру, традиції і творчість своїх країн, пригощаючи нових друзів власноруч приготованими національними стравами.

Після завершення проекту “TAKE ACTION” учні ТСШ № 5 систематизували свої креативні ідеї майбутнього молодого підприємця у буклет під назвою “ENTREPRENEURSHIPYOUR CHANCE TO SUCCESS”.

Щиро віримо, що міжнародна співпраця дасть поштовх нашій молоді до нових ідей і звершень, а позитивний настрій і теплі емоції залишаться у серцях ще надовго.


19 травня 2015р. у приміщенні Тернопільської Української гімназії ім. І.Франка проведено V Форум шкільних Євроклубів міста Тернополя. У заході, організованому управлінням освіти і науки Тернопільської міської ради спільно з Тернопільським комунальним методичним центром науково-освітніх інновацій та моніторингу за сприяння Тернопільської міської ради, взяли участь 6 шкільних Євроклубів: Євроклуб ТСШ №3 "Eurobridge"; Євроклуб  Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка "Terra Libertas"; Євроклуб ТСШ №29 «Дружба-Friendship»;  Євроклуб ТЗОШ № 19 «EuroYouth 19; Євроклуб ТЗОШ №25 «Єврознай»; Євроклуб Тернопільскої класичної гімназії «Серце Європи».
            Серед запрошених почесних гостей, які оцінювали презентації були: Микола Николин  - керівник науково-дослідної лабораторії якості навчання та обдарованої дитини, Тетяна Нюня – методист ТКМЦНОІМ, Анна Бістріченко – студентка з м. Ліль (Франція), яка проходить стажування в Тернопільській міській раді.    Тема цьогорічного форуму: «Час європейських ідей!». Завдання для євроклубів полягало у демонстрації презентації проекту на європейську тематику. Різноманіття обраних для презентацій проектів вражало: «Євроквест», «Європа очима вільної людини», «Сходинки до Європи», «Тернопіль місто велосипедів», «Міграція в Україні та Європі», «Переклад онлайн курсів», «Музей інформаційних технологій».
            Господарі Форуму учні Тернопільської Української гімназії ім. І.Франка підготували цікаву привітальну програму для учасників дійства. Євроклубівці змогли дізнатися безліч інтересних фактів про європейські держави. 
            Кожен з проектів презентованих євроклубами був неповторним, актуальним, важливим  і таким який здатні реалізовувати шкільні євроклуби міста Тернополя.   
  Цьогорічний форум продемонстрував те, що молодь має креативні, цікаві та перспективні для втілення в життя ідеї. 
Євроклуби учасники Форуму були нагороджені сертифікатами та подарунками від Тернопільської міської ради. Кращими у номінаціях було визнано:      -    у номінації «Європейський квартал твоїх можливостей» - Євроклуб ТСШ № 29 «Дружба-Friendship»;     -   у номінації «Найкреативніша ідея євровибору» - Євроклуб ТЗОШ №25 «Єврознай»; - у номінації «Європа без кордонів» - Євроклуб Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка "Terra Libertas".
            З 13 по 15 травня 2015 року  ТСШ № 7 відвідали представники школи м.Кросно (Польща), представники закладів здійснили обмін досвідом та підписали угоду про співпрацю.


                  Делегація педагогічних працівників ТЗОШ № 16 ім. В.Левицького з 22 по 25 березня 2015р. в кількості 8 чоловік відвідали школу № 1 імені Івана Павла ІІ м.Вепш Республіки Польща з метою обміну досвідом та налагодження співпраці між закладами.
            З 27 лютого по 27 березня учні Тернопільських загальноосвітніх навчальних закладів відвідали виставку німецького наукового товариства ім. Макса Планка «Картини зі світу науки», яка була розміщена в Українському домі «Перемога».
            27 березня випускники загальноосвітніх навчальних закладів відвідали виставку-презентацію «До Європи-через освіту», де ознайомилися з широким спектром вищих навчальних закладів Польщі, Словаччини, Чехії, Кіпру.
            З 01.05.2015р. по 12.05.2015р. учні ТСШ № 3 взяли участь в екскурсійно навчальному турі «Пізнаємо Європу зблизька» за маршрутом Львів – Потсдам – Брюгге – Лондон – Стоунхендж – Вінчестер – Париж – Діснейленд – Прага – Вроцлав – Львів.


12-14 березня 2015 року в Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася головна подія освітньої галузі - Шоста Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2015», організаторами якої є Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук та компанія «Виставковий світ».
        У конкурсах і заходах виставки взяли участь навчальні заклади та наукові установи України, закордонні навчальні заклади, агенції освіти за кордоном, регіональні і муніципальні органи управління освітою, наукові та навчально-методичні центри, асоціації, фонди, виробники і дистриб’ютори засобів навчання, програм, проектів та рішень для освіти, зокрема, 750 навчальних закладів з 22 регіонів України, а також заклади та агенції з Латвії, Литви, Швейцарії, Польщі, Чехії, Франції, Великої Британії, Канади, Словаччини, Естонії, США та Молдови.
     У церемонії урочистого відкриття виставки взяли участь президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, директор департаменту професійно-технічної освіти В’ячеслав Супрун, заступник директора департаменту вищої освіти Микола Фоменко та інші почесні гості.
      Тернопіль  у Шостій  Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2015» представляв Тернопільський комунальний методичний центр науково- освітніх інновацій та моніторингу.
       Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» за своїм фаховим і науковим рівнем, змістовністю науково-практичної та ділової програми з найбільш важливих та актуальних питань галузі освіти, чисельністю учасників усіх ланок освіти та кількістю відвідувачів визнана найбільш рейтинговою та широкомасштабною в Україні.
         Виставка є одним із найбільших професійних форумів освітніх і наукових інновацій та інструментом популяризації новітніх освітніх методик і технологій. На експозиціях відвідувачі ознайомилися з можливостями отримання базової та повної загальної середньої освіти разом з сучасною професійною кваліфікацією.
      Тернопільський комунальний методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу вперше на міжнародному рівні  презентував основні пріоритети  освіти м. Тернополя, зокрема:
  • здійснення структурно-змістової модернізації навчально-виховного процесу  на засадах стимулюючого моніторингу;
  • дослідження впливу профільного навчання, неформальної та інформальної освіти на розвиток і соціалізацію обдарованих учнів, апробація інноваційних форм роботи з ними;
  • використання ІКТ в навчальній та управлінській  діяльності;
  • формування у закладах соціокультурних осередків громадянсько-патріотичного виховання дітей;
  • забезпечення інтеграції навчальних закладів у європейський освітній простір через мережу євроклубів.
      Діяльність ТКМЦ НОІМ як переможця конкурсу з тематичних номінаційбула відзначена наступними нагородами :
-    Срібною  медаллю  у номінації «Розробка та упровадження у навчально-виховний процес сучасних систем моніторингу якості освіти»;
-    Бронзовими  медалями  у таких номінаціях:
«Створення мережі євроклубів як механізму інтеграції до європейського освітнього простору»;
«Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальну, наукову та управлінську діяльність навчального закладу».
        Тернопільський комунальний методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу  у конкурсних роботах висвітлював роботу навчальних закладів м.Тернополя. Завдяки матеріалам з діяльності євроклубів м.Тернополя, які були подані євроклубами Тернопільської спеціалізованої школи I – III ступенів №29 з поглибленим вивченням іноземних мов; Тернопільської Української гімназії  імені  І. Франка; Тернопільської класичної гімназії; Тернопільської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 19; ТНВК «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого»; Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 з поглибленим вивченням іноземних мов; Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №7 з поглибленим вивченням іноземних мов; Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних мов; Тернопільської загальноосвітньої школи I-III ступенів №27; Тернопільської загальноосвітньої школи I-III ступенів №25 вдалося завоювати таку почесну нагороду. Тому ця медаль є досягненням усіх євроклубів нашого міста.


З 08.12. по 13.12.2014 року учні ТНВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-економічний ліцей № 9 імені Іванни Блажкевич», ТУГ, ТЗОШ № 19 відвідали м.Радзимін (Республіка Польща). Організаторами заходу виступили Тернопільське обласне відділення Міжнародного Центру впровадження програм ЮНЕСКО спільно з Радзимінським осередком культури та спорту. Учні з м.Тернополя змогли зустрітися зі своїми однолітками в місцевій школі, відвідати Варшаву (Старе місто та музей повстання варшавського). Учні взяли участь в спортивно-відпочинкових заняттях.
З 20 грудня 2014 року по 27 грудня 2014 року Народна хорова капела «Зоринка» комунального закладу Тернопільської міської ради «Дитяча хорова школа «Зоринка» бере участь в Різдвяному фестивалі хорової музики, який проходить в м. Маріапоч (Угорщина).


З метою участі в проекті «Моє бачення Європи» учні та вчителі ТСШ № 5 з 13.10 по 21.10.2014р. відвідали Білий Дунаєць (Республіка Польща).
23 жовтня 2014 року у Тернопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 18 відбулося свято під назвою «Соціальний день Польщі». Свято було організовано навчальним закладом спільно з Товариством охорони прав і гідності учнів «Фортеця». Завдяки співпраці ТОПІГУ «Фортеця» з фундацією «Щасливе дитинство» з Любліна учні 18 школи отримали можливість стати учасниками Міжнародного освітнього проекту «Корона польського виховання».
Гостями заходу стали волонтери фундації «Щасливе дитинство» із Республіки Польща, представники ТОПІІГУ «Фортеця», управління освіти і науки Тернопільської міської ради, Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу, вчителі, учні.
            Учні 8-мих, 9-тих класів змагалися в рамках проекту «Корона польського виховання». Діти обрали три теми: журналістика, туризм та кулінарія, які намагалися розкрити за допомогою презентацій та виступів. Учні розповідали про народні костюми Польщі, їх популярність на фоні національно патріотичних почуттів, народні танці. Особливо сподобався гостям  журнал з історії та культури Польщі, над яким працювала ціла команда учнів, які виступали у ролях працівників редакції.
            Серед інших особливо виділялась ідея створення учнями туристичної агенції – «Скарби Польщі». Учасники тур фірми змогли створити цілу систему визначних і колоритних турів під назвами: «Дорогою королів», «Європейська мрія», «Романтичний Краків», «Кумедний вікенд», «Прикольними містами».
            Велике враження на слухачів справив бізнес-проект дев’ятикласників  «Кафе-кондитерська». Учні продемонстрували як зовнішньо виглядає їх заклад, чим може привабити клієнтів, продемонстрували популярні страви польської кухні: картопляну запіканку, ковбаски, десерти.  Фірмовою стравою кондитерської, яку для гостей приготували самі діти, стало тістечко вузетка, відомий солодкий символ кондитерів Варшави.
            Голова ТОПІГУ «Фортеця» Ірина Хімейчук спільно з директором ТЗОШ № 18 Русланом Заброцьким вручили учням сертифікати учасників проекту.
Наприкінці зустрічі керівник проекту Петро Хімейчук зазначив, що гості з Польщі дуже задоволені, що наші учні вивчають культуру та традиції їх країни, адже такі заходи поглиблюють знання про наших сусідів та сприяють формуванню активної життєвої позиції.
31 жовтня 2014 року в актовій залі ТСШ № 3 відбулася презентація для учнів та вчителів щодо безкоштовного навчання та працевлаштування старшокласників в Канаді та подальшого працевлаштування в Європі.
Презентація для школярів була проведена Світланою Комінко представником канадської громадської організації O.W.L. Open World Learning.


Делегація учнів та вчителів ТСШ № 17 імені Володимира Вихруща відповідно до договору про партнерство та обмін школярами з 15 по 26 вересня 2014 року відвідали Філліп Мелангтон гімназію м.Шмалькальден (Федеративна Республіка Німеччина).
Команда КЗ ТМР КДЮСШ № 2 взяла участь у міжнародних змаганнях з плавання «Кубок Дзукія» у м.Алітус (Литва) з 2 по 7 квітня 2014р.
Євроклуб ТСШ № 29 «Friendship» (Дружба):
-  cічень 2014 – долучення до проекту iBlog  на платформі eTwinning  (статус проекту – активний) – партнери Україна, Туреччина, Німеччина, Грузія.
-  квітень 2014 – долучення до проекту Volunteens  на платформі eTwinning  (статус проекту – активний) – партнери Україна, Франція, Німеччина, Іспанія,
Румунія, Польща, Великобританія, Хорватія.
 -  квітень 2014  – долучення до проекту    Happy Easter, Europe  на платформі eTwinning  (статус проекту – активний) – партнери Україна, Туреччина, Данія, Італія, Іспанія, Румунія, Великобританія, Болгарія.
Євроклуб  Тернопільської класичної гімназії «Серце Європи» провів  заходи: Міні-презентація «Мої роздуми на порозі дорослого життя», Кросворд «Що я знаю про Європу», Фоторепортаж «Німеччина і університет Гьоте», Конкурс малюнка «Світ очима дітей», Інтерактивна вправа «Акваріум», Круглий стіл «Можливості навчання в країнах Європи», Інтерактивна вправа «Павутина дискусій».
На виконання розпорядження голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 28 квітня 2014 року № 140-од «Про заходи з підготовки та проведення Дня Європи в області у 2014 році» та листа департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 08.05.2014р. № 03/1992-08 «Про відзначення Дня Європи»  протягом травня 2014 року, в загальноосвітніх навчальних закладах м.Тернополя було проведено:
1.      Для учнів 1-4 класів виставки фотодокументів і малюнків на тему «Ми подорожуємо Європою»;
2.      Для учнів 5-8 класів конкурси шкільних стінгазет «Україна – держава європейська», майстер-класи з плетіння бісером, ляльки-мотанки, конкурси графіті на європейську тематику;
3.      Для учнів 9-11 класів флеш-моби, арт-майдани, фестивалі живих скульптур «Жива Європа»;
4.      У бібліотеках, кабінетах іноземних мов книжкові виставки «Європейський вибір України. Наміри та реалії».
У Центрі творчості дітей на юнацтва педагогами закладу проводились виховні, інформаційні бесіди, заочні подорожі, вікторини: «Дружать діти всіх країн»; « Українці у Європі»; «Україна - держава європейська»; «Мандруючи столицями  європейських країн»; «Що я знаю про життя однолітків у країнах ЄС». Проведено у гуртках центру конкурси малюнків «Україна –це Європа». У бібліотеці закладу оформлено інформаційний куточок «Європейський калейдоскоп».
12.05.2014 р.  у Тернопільському технічному ліцеї відбулися хвилини пізнання: «Від Брюсселя до Тернополя», 13.05.2014р. організовано Випуск стінгазет «Європа нашими очима: країни зблизька», 15.05.2014р. Фото - виставка «Спогади про Європу».
Керівником євроклубу Тернопільської класичної гімназії «Серце Європи»  Зуляк О.В. проведена мультимедійна  презентація «Інституції ЄС». Класними керівниками І-VІ гімназійних (5-10)  класів організовано  Флеш-моб до Дня Європи.  В заході взяло участь 120 учнів. Завідувачем бібліотеки ТКГ Зварич Т.Г. оформлена тематична виставка літератури, фотодокументів, публікацій, присвячена Дню Європи.
У ТЗОШ № 21 організовано 14.05.14  заочну екскурсію для учнів 7-А класу: «Театри Європи»; 15.05.14 для учнів 11-А класу дебати: «Євроінтеграція України»;16.05.14 для учнів 5-9 кл. фотовернісаж: «Природа Європейських країн»; виставка-конкурс стінгазет, плакатів, ляльки-мотанки, виробів побутово-ужиткового вжитку: «Україна – держава Європейська»; 20.05.14  8-а клас Театралізована вистава: «Нашого цвіту по всьому світу»;  22.05.14 для учнів   7 – 10 кл. учнівські презентації: «Європейський калейдоскоп».  
Тематичні виставки наукової, публіцистичної літератури «Ми – європейці», (у шкільній бібліотеці, історичному кабінеті та кабінеті іноземних мов) оформлено у ТНВК «Школа-ліцей № 13». У закладі з 19.05-23.05.2014р. розміщено фотовиставку присвячену Дню Європи. З 20.05 по 27.05.2014р для учнів 5-11 класів проведено бесіди «Україна – держава європейська», інформаційний вісник «Європа наш спільний дім»,  радіогазету «Ми прямуємо до Європи».
15 травня 2014р. у приміщенні Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 29 відбувся ІV Форум шкільних Євроклубів міста Тернополя. У заході, організованому управлінням освіти і науки Тернопільської міської ради спільно з Тернопільським комунальним методичним центром науково-освітніх інновацій та моніторингу за сприяння Тернопільської міської ради, взяли участь 8 шкільних Євроклубів:
1. Євроклуб ТСШ №3 "Eurobridge";
2. Євроклуб  Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка "Terra Libertas";
3. Євроклуб ТСШ№29 «Дружба-Friendship»;
4. Євроклуб ТЗОШ № 19 «EuroYouth 19;
5. Євроклуб ТСШ №7 «Промінь»;
6. Євроклуб ТЗОШ №25 «Єврознай»;
7. Євроклуб Тернопільскої класичної гімназії «Серце Європи»;
8. Євроклуб ТНВК «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого»  «Land of Unity».
            Серед запрошених почесних гостей, які оцінювали презентації були: Володимир Кашицький  - начальник відділу міжнародного співробітництва та туризму Тернопільської міської ради, Тетяна Нюня – методист Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу, Петро Хімейчук – координатор міжнародних проектів Товариства «Фортеця».      Тема цьогорічного форуму: «Європейські держави в контексті співпраці з Україною». Завдання для євроклубів полягало у демонстрації презентації про одну з  європейських держав. Різноманіття обраних для презентацій держав вражало: це і Німеччина, Іспанія, Франція, Греція, Австрія, Угорщина, Великобританія, Італія.
            Учасники форуму змогли не тільки дізнатися про офіційні та неофіційні символи презентованих держав, їх мову та державний устрій, але й культуру та національні свята. Для того, щоб справити ефективне враження на глядачів команди застосовували різноманітні засоби, це і віртуозна гра на скрипці при презентації Угорщини, і оригінальний одяг в національному стилі учасників євроклубу ТСШ № 3 "Eurobridge", і вишукане виконання гімну Франції представницею євроклубу Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка "Terra Libertas" і  презентації на англійській мові євроклубів ТСШ № 7 «Промінь» та ТСШ № 29 «Дружба-Friendship».
             Особливу увагу було приділено висвітленню співпраці європейських країн з Україною. Учасники Форуму демонстрували обізнаність у налагодженні дипломатичних стосунків між країнами, важливих сферах співпраці, допомозі та підтримці нашої держави у складний для неї час.      Євроклуб ТЗОШ № 25 «Єврознай» продемонстрував важливість економічної, культурної та освітньої співпраці між Україною та Іспанією, Євроклуб Тернопільскої класичної гімназії «Серце Європи» звернув увагу на спільне історичне минуле Греції та України.
Цьогорічний форум продемонстрував те, що молодь цікавиться історією, традиціями та культурою держав Європи їх відносинами з Україною. 
Євроклуби учасники Форуму були нагороджені сертифікатами та подарунками від Тернопільської міської ради.
Кращими у номінаціях було визнано:
-          у номінації «Найкраща презентація країни Європи» - Євроклуб Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка "Terra Libertas";
-          у номінації «Популяризація культури європейської країни» - Євроклуб ТСШ № 29 «Дружба-Friendship»;
-          у  номінації «Україна - Європа» - Євроклуб ТСШ № 3 "Eurobridge".
Інформація про ІV Форум шкільних євроклубів міста висвітлена в газеті Тернопіль вечірній № 14 (1749) 21 травня 2014р. та на сайті Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу (tkmc.druzi.biz).
З 7 по 19 червня 2014 року Народний театр пісні «Співаночка» (керівник Стельмащук Л.М.), Народний театр танцю «Посмішка» (керівник Луців І.В.), фольклорний гурт «Перепілочка» (керівник Гладій Н.В.) ЦДТЮ взяли участь у Міжнародному   фестивалі «Світ, Мистецтво і Море» в м.Варна (Болгарія).
З 30 червня по 4 липня 2014 року зразкова дитяча хорова студія духовної пісні «Фантазія» ЦТДЮ взяла участь в інтернаціональному фестивалі-конкурсі хорової музики  для молодих голосів Гавриїла Мусическу в м.Ясси (Румунія).
Делегація учнів та вчителів ТСШ № 17 імені Володимира Вихруща відповідно до договору про партнерство та обмін школярами з 15 по 26 вересня 2014 року відвідали Філліп Мелангтон гімназію м.Шмалькальден (Федеративна Республіка Німеччина).
З метою участі в проекті «Моє бачення Європи» учні та вчителі ТСШ № 5 з 13.10 по 21.10.2014р. відвідали Білий Дунаєць (Республіка Польща).
23 жовтня 2014 року у Тернопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 18 відбулося свято під назвою «Соціальний день Польщі». Свято було організовано навчальним закладом спільно з Товариством охорони прав і гідності учнів «Фортеця». Завдяки співпраці ТОПІГУ «Фортеця» з фундацією «Щасливе дитинство» з Любліна учні 18 школи отримали можливість стати учасниками Міжнародного освітнього проекту «Корона польського виховання».
Гостями заходу стали волонтери фундації «Щасливе дитинство» із Республіки Польща, представники ТОПІІГУ «Фортеця», управління освіти і науки Тернопільської міської ради, Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу, вчителі, учні.
            Учні 8-мих, 9-тих класів змагалися в рамках проекту «Корона польського виховання». Діти обрали три теми: журналістика, туризм та кулінарія, які намагалися розкрити за допомогою презентацій та виступів. Учні розповідали про народні костюми Польщі, їх популярність на фоні національно патріотичних почуттів, народні танці. Особливо сподобався гостям  журнал з історії та культури Польщі, над яким працювала ціла команда учнів, які виступали у ролях працівників редакції.
            Серед інших особливо виділялась ідея створення учнями туристичної агенції – «Скарби Польщі». Учасники тур фірми змогли створити цілу систему визначних і колоритних турів під назвами: «Дорогою королів», «Європейська мрія», «Романтичний Краків», «Кумедний вікенд», «Прикольними містами».
            Велике враження на слухачів справив бізнес-проект дев’ятикласників  «Кафе-кондитерська». Учні продемонстрували як зовнішньо виглядає їх заклад, чим може привабити клієнтів, продемонстрували популярні страви польської кухні: картопляну запіканку, ковбаски, десерти.  Фірмовою стравою кондитерської, яку для гостей приготували самі діти, стало тістечко вузетка, відомий солодкий символ кондитерів Варшави.
            Голова ТОПІГУ «Фортеця» Ірина Хімейчук спільно з директором ТЗОШ № 18 Русланом Заброцьким вручили учням сертифікати учасників проекту.
Наприкінці зустрічі керівник проекту Петро Хімейчук зазначив, що гості з Польщі дуже задоволені, що наші учні вивчають культуру та традиції їх країни, адже такі заходи поглиблюють знання про наших сусідів та сприяють формуванню активної життєвої позиції.
31 жовтня 2014 року в актовій залі ТСШ № 3 відбулася презентація для учнів та вчителів щодо безкоштовного навчання та працевлаштування старшокласників в Канаді та подальшого працевлаштування в Європі.
Презентація для школярів була проведена Світланою Комінко представником канадської громадської організації O.W.L. Open World Learning.
З 08.12. по 13.12.2014 року учні ТНВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-економічний ліцей № 9 імені Іванни Блажкевич», ТУГ, ТЗОШ № 19 відвідали м.Радзимін (Республіка Польща). Організаторами заходу виступили Тернопільське обласне відділення Міжнародного Центру впровадження програм ЮНЕСКО спільно з Радзимінським осередком культури та спорту. Учні з м.Тернополя змогли зустрітися зі своїми однолітками в місцевій школі, відвідати Варшаву (Старе місто та музей повстання варшавського). Учні взяли участь в спортивно-відпочинкових заняттях.
З 20 грудня 2014 року по 27 грудня 2014 року Народна хорова капела «Зоринка» комунального закладу Тернопільської міської ради «Дитяча хорова школа «Зоринка» бере участь в Різдвяному фестивалі хорової музики, який проходить в м. Маріапоч (Угорщина).

Немає коментарів:

Дописати коментар

Організаційно-діяльнісна локація освітнього трансфермістечка інноваційних можливостей

 17 листопада 2022 року у форматі відеоконференції Zoom відбулася організаційно-діяльнісна локація освітнього трансфермістечка інноваційних ...